Horoskop, 1 Janar 2023, 13:08

Horoskopi i vitit 2023 për të gjitha shenjat: Para, dashuri dhe ndryshime

XING

Horoskopi i vitit 2023 për të gjitha shenjat: Para, dashuri dhe

Dashi - Këtë vit, ju po mësoni se si të dalloheni, jeni ambicioz, jeni krijues, ju meritoni të njiheni! Përgatituni që disa ngjarje të rëndësishme të jetës të ndodhin diku rreth eklipsit në shenjën tuaj më 20 prill, si dhe më 14 tetor. Dhe besoni se njerëzit po ju shikojnë ndërsa ju shkëlqeni. Deri në fillim të majit, do të forconi marrëdhënien tuaj me paratë ndërsa sqaroni se cilat janë vlerat tuaja dhe i zbatoni ato në praktikë. Momenti kulmor për stabilitet financiar dhe sukses është eklipsi diellor i 28 tetorit, ndaj kërkoni një rritje ose rinovoni buxhetin tuaj! 2023 nuk duket si një vit partneriteti për ju, dhe kjo është në rregull! Do të keni shumë admirues në dashuri nëse zgjidhni të kënaqeni. Gjatë verës, do të dukeni ‘hot’ duke tërhequr shumë njerëz. Në veçanti, ka një lidhje të mundshme dashurie pikante mes jush dhe dikujt të ri në qershor dhe korrik. Mbajeni zemrën hapur më 4 nëntor: Mund të mos ndiheni plotësisht gati për t'u përkushtuar, por kjo nuk do ta ndalojë një person të rëndësishëm të mundshëm të hyjë në hapësirën tuaj.

Demi - Njerëzit me të cilët e rrethoni veten të mirë dhe të këqij tregojnë shumë se kush jeni ju. Duke filluar nga ky mars, është koha për të hequr qafe kolegët dhe miqtë toksikë. Që, po, do të thotë se do të humbni disa anëtarë të ekuipazhit tuaj këtë vit, por përpiquni të mos ndiheni keq për këtë. Ju thjesht po lironi hapësirë për të gjithë miqtë e rinj, më të mirë që do të vijnë në tetor. Duhet të rrezikoni për sukses financiar! Dritarja juaj e mundësive është kur Marsi Retrogradë ka mbaruar më 25 mars. Gjatë kësaj kohe, guxoni duke kërkuar atë promovim, ose kalimi në një rrugë krejtësisht të re karriere. Pas disa vitesh telashe në parajsë, marrëdhëniet tuaja kanë nevojë për një ndryshim. Duhet të mësosh të ndash pak më shumë! Duke filluar nga 10 korriku, ata prej jush që kanë pasur mosmarrëveshje ose hezitime në marrëdhënie, do ta kenë më të lehtë të lejojnë dashurinë të hyjnë në jetën e tyre. Kjo mund të duket si të tregosh më shumë disponueshmëri emocionale duke shprehur ndjenjat e tua. Me afrimin e mesit të vitit, marrëdhëniet tuaja do të mbushen me më shumë komunikim, qartësi dhe lëvizje!

Binjakët - Po hyni në vitin 2023 plotësisht i ngarkuar dhe gati për veprim. Dhe ky është një lajm shumë i mirë, sepse do të merrni shumë e shumë nga gjërat tuaja të preferuara këtë vit: vëmendjen. Por nuk do të jetë kjo e gjitha- do t'ju kërkohet gjithashtu të shkoni në punë. Disa nga këto mund të mos jenë argëtuese ose të lehta, por do të shpërbleheni për përpjekjet tuaja duke filluar nga korriku. Marsi ju jep një ndryshim ekstrem ndërsa është në shenjën tuaj, nga tani deri më 25 mars. Hëna e Plotë më 6 janar dhe Marsi Retrogradë që përfundon më 7 janar ju riorienton. Do ndryshoni identitetin dhe zakonet tuaja me një ritëm të shpejtë, në mënyrë që të jeni gati për verën e vitit 2023, kur do të krijoni mundësi të mahnitshme për sukses financiar. Dashuria dhe flirti nuk janë fokusi kryesor i vitit - të paktën, sipas yjeve. Në vend të kësaj, është më mirë që të kaloni më shumë kohë me miqtë tuaj të ngushtë dhe më pak kohë duke kërkuar lidhje të reja. Nga mesi i verës, mund të ndjeni një dëshirë për t'u futur në çështje romantike - megjithatë, ju lutemi vazhdoni me kujdes, veçanërisht rreth datës 18 korrik! Kini kujdes nga toksikët, ish-ët që nuk kanë nevojë të jenë pjesë e jetës suaj dhe armiqtë. Nëse takoni njerëz që ndihen të veçantë, përqendrohuni të filloni nga miqësia dhe lëreni universin të merret me pjesën tjetër.

Gaforrja - Gjërat këtë vit po duken paksa...të vështira. Problemet në marrëdhëniet tuaja - romantike dhe platonike - do të shfaqen në janar dhe më pas përsëri në fund të vitit në dhjetor. Kjo nuk do të thotë se jeni i dënuar të ndaheni ose të jeni vetëm, por do të thotë që do të duhet të konsideroni thellësisht mënyrën se si lidheni me të tjerët. Zgjidhni miqtë tuaj me kujdes dhe partnerin tuaj dyfish. Duke filluar nga 7 marsi, Saturni fillon të mbështesë shenjën tuaj për tre vitet e ardhshme - është koha për të ndërtuar buxhetin dhe kufijtë me financat tuaja. Marsi po ju ndihmon të pastroni bagazhet e kaluara deri më 25 mars, duke ju frymëzuar të çliroheni nga besimet kufizuese dhe zhgënjyese rreth parasë. Kjo ju bën të ndiheni të denjë dhe të merrni para gjatë gjithë verës! Vitet e fundit kanë qenë një periudhë tranzitore për ju në lidhje me mënyrën se si lundroni në marrëdhëniet e ngushta. Tani, 2023 fillon me ju duke reflektuar se si jeni rritur përkrah njerëzve që ju interesojnë! Duke filluar nga 17 korriku, do të filloni të keni vend për më shumë takime dhe flirte. Nëse nuk jeni tashmë në një lidhje, viti 2023 nuk është domosdoshmërisht një kohë kur ju duhet të pushoni. Ky vit përfshin dy Mërkur Retrogradë në sektorin tuaj të partneritetit, një në fillim të vitit dhe tjetri në fund. Kushtojini vëmendje evolucionit të marrëdhënieve tuaja gjatë periudhës 2023 sepse ato me siguri do të ndryshojnë shumë!

Luani - Keni kaluar një kohë të gjatë duke menduar për vlerën e partneriteteve dhe këtë vit, jeni gati të angazhoheni. Sido që të duket konkretisht për ju, ju jeni të etur për lidhje të thella dhe domethënëse. Dhe ju do t'i merrni ato, duke kërkuar për një të dashur të re ose duke u afruar edhe më shumë me partnerin  tuaj aktual. Pranvera do të jetë veçanërisht me fat për jetën tuaj të dashurisë. Sa i përket parave, iu është dashur të aplikoni më shumë disiplinë në llogarinë tuaj bankare. Kjo energji pastrohet në mars dhe më pas do të dëshironi të ndërmerrni hapa të vegjël për të zbatuar atë që mësuat, ndërkohë që vazhdoni të shpenzoni me raste. Shënoni kalendarin tuaj nga 20 maji deri më 10 korrik: Kjo është periudha kur do të keni të gjithë zjarrin për të ndjekur pasionet tuaja për sukses financiar! Fillimi i vitit 2023 po i jep hapësirë diçkaje më serioze se një flirt, ndoshta edhe planifikimin se si mund të duket e ardhmja me një person të veçantë. Duke filluar nga 23 marsi, sfida juaj më e madhe do të jetë heqja dorë nga disa nga idetë tuaja për marrëdhëniet, në mënyrë që të kaloni në nivelin tjetër të jetës tuaj romantike. Ndryshime të mëdha vijnë, veçanërisht midis 23 marsit dhe 1 majit.

Virgjëresha – Merrni frymë thellë, Virgjëreshë, sepse ky vit ka të bëjë me ndryshimin e ngadaltë dhe rritjen personale. Miqtë e vjetër dhe ish-at do të rishfaqen, ju do të hiqni dorë nga disa marrëdhënie toksike dhe korriku mund të jetë veçanërisht i vetmuar. Por e gjithë kjo do të thotë që ju do të keni një plan shumë të pastër për vitin 2024. Nga 19 shkurti deri më 20 mars, mendoni se si mund të investoni tek të tjerët dhe si investojnë ata tek ju. Energjia e fuqishme e eklipsit do të ndriçojë zonën tuaj të të ardhurave për 18 muajt e ardhshëm, duke ju ndihmuar të mësoni më shumë për këtë korrelacion...veçanërisht nën eklipsin diellor më 14 tetor. Do po zhvilloni një kuptim më të mirë të asaj që dëshironi dhe keni nevojë për t'u ndjerë të dashuruar, edhe pse mund të keni vështirësi ta shprehni me fjalë tani. Më 7 mars duhet të kërkoni atë që dëshironi, edhe nëse ideja e angazhimeve afatgjata ju bën të ndiheni jo rehat. Do shikoni nëse vërtet dëshironi të jeni me një person të caktuar, nëse mund t'i besoni atij dhe nëse do t'ju kuptojë plotësisht. Mundohuni të mos shqetësoheni shumë, Virgjëreshë. Jepuni njerëzve hapësirë për t'ju befasuar.

Peshorja - Ju do të kaloni pjesën më të madhe të pranverës dhe verës duke rregulluar dramën. Mënyra më e mirë për ta kapërcyer atë është të heqësh dorë nga egoja jote dhe të marrësh parasysh nevojat e njerëzve të tjerë dhe deri në fund të vitit, do jeni të pathyeshëm. Sa i përket parave, ndërmerr veprime të frymëzuara për të ecur përpara në një fazë të re financiare në jetën tuaj, sido që të duket për ju. Ju do t'i shihni këto përpjekje të marrin formë të bukur më 14 tetor gjatë eklipsit diellor. Sa i përket dashurisë, jeni tipi që me të vërtetë nuk keni probleme me gjetjen e flirteve, edhe nëse jeni të turpshëm, jeni thjesht magnetik. Por duke filluar nga ky vit, ju keni filluar të zhvilloni një ndjenjë më të fortë të asaj që ju nevojitet për t'u ndjerë të përmbushur në jetën tuaj të dashurisë; thjesht nuk mjaftojnë flirtet. Ju dëshironi një partner që mund të rritet dhe të komunikojë me ju, dhe duke filluar nga 24 marsi, nuk do të jeni më në gjendje të toleroni më pak se sa meritoni. Përqendrohuni në zhvillimin e marrëdhënieve tuaja të ngushta. Ky është një vit për të besuar në intuitën tuaj.

Akrepi – Këtë vit është koha të kërkoni një lidhje të vërtetë. Nëse jeni tashmë të lidhur, përqendrohuni që të jeni të sigurtë. Sa i përket parave, fokusohuni të jeni dikush para se të mendoni sesi të fitoni. Pas kësaj, do të keni përgjigjet për pyetjet që keni dhe mund të ndërmerrni hapa që krijojnë një jetë për të mbajtur sigurinë financiare që meritoni. E ardhmja është jashtë kontrollit tuaj dhe kjo është pjesa më e mirë e jetës! Thënë kjo, ky mund të jetë viti kur një flirtim bëhet pak më serioz nga sa e kishit parashikuar. Diku rreth 7 marsit, ndoshta do të filloni të gjeni atë që po kërkoni. Për disa prej jush, ky është një thellim i një marrëdhënieje, dhe për të tjerët, kjo mund të jetë një kohë beqarie shumë e nevojshme. Besoni se e ardhmja po shpaloset pikërisht ashtu siç e kishit menduar!

Shigjetari - Përgatituni për rikthim, sepse ky vit i përket të shkuarës. Do kaloni kohë me familjen, njerëzit me të cilët keni histori (miqtë tuaj më të vjetër dhe ndoshta një ose dy ish) dhe, më e rëndësishmja, me veten. Do kuptoni se si e kaluara juaj ka ndikuar te personi që jeni sot. Muaji juaj më reflektues dhe më kujtues do të jetë Marsi. Sa i përket parave, Jupiteri po mbështet Diellin për gjysmën e parë të vitit 2023, duke ju inkurajuar të futeni në mundësi të reja.  Vera është një sezon i nxehtë për ju, Shigjetar. Vetëm sigurohuni që të mbani përgjegjësi, ose argëtimi juaj veror mund të kthehet në një situatë të keqe. Aftësia juaj për të praktikuar aftësinë dalluese do të jetë një nga mbrojtësit tuaj më të mëdhenj. Më 16 qershor, ju hapet hapësira për të krijuar një qasje krejtësisht të ndryshme në jetën tuaj të dashurisë. Në vend që të luftoni për të përjetuar dashurinë në një mënyrë të veçantë, do të zbuloni se marrëdhëniet më të kënaqshme krijohen kur të hiqni dorë nga pritshmëritë tuaja.

Bricjapi – Tani atmosfera juaj është e qetë, e lezetshme, por për momentin, nuk jeni aq të gatshëm të jeni të prekshëm saqë po e mbyllni veten nga dashuria ndaj të tjerëve. Dhe ju po i pengoni të tjerët që t'ju njohin vërtet. Ky vit është koha për të ndryshuar gjithçka. Në maj do tërhiqni dashurinë në mënyrën tuaj, por filloni të praktikoni të jeni të hapur në mënyrë që të jeni gati kur të mbërrijë. Sa i përket parave mos harroni të flisni për idetë dhe strategjitë tuaja financiare me të tjerë, gjithmonë mund të përfitoni nga një koment i vogël! Ky vit do lundrojë pa probleme për ju, Bricjap - kënaquni! Njerëzit me të cilët lidheni gjatë pranverës do të sjellin një bollëk argëtimi dhe shumë mençuri gjatë verës. Më 1 korrik, merrni kohë për të reflektuar mbi mënyrën se si komunikoni brenda marrëdhënieve tuaja dhe sigurohuni që të jeni të kënaqur. Gjatë gjithë vitit, sigurohuni që të mos jeni tepër të konsumuar nga partnerët romantikë. Jo çdo marrëdhënie e mundshme është e përshtatshme për personin që po bëheni.

Ujori - Ju keni qenë gjithmonë i zgjuari i zodiakut, por fjalët dhe veprimet tuaja kanë një peshë shtesë pasi Plutoni hyn në shenjën tuaj në mars. Ju do të keni një energji siç nuk e keni ndjerë kurrë më parë dhe jeni gati të merrni gjithçka që dëshironi. Por një paralajmërim: Është e lehtë të bëhesh kërkues ose krejtësisht i pamëshirshëm ndërsa ndjek qëllimet e tua, prandaj përpiqu të shmangësh të shkelësh të tjerët. Saturni hyn në zonën tuaj të të ardhurave këtë mars dhe qëndron për tre vitet e ardhshme, duke ju ndihmuar të vini në praktikë vlerat tuaja dhe të arrini stabilitetin financiar. Integriteti juaj do të shpërblehet. Hëna e re më 20 shkurt do t'ju ndihmojë të përqendroheni në ato që kanë rëndësi. Rreth datave 13 dhe 14 korrik, mund të keni dëshirë të madhe për pavarësinë.Me përfundimin e verës, disa prej jush mund ta gjejnë veten duke lënë marrëdhënie që nuk bën më. Përpiquni të mos hidheni nga një marrëdhënie në tjetrën. Deri në dimër, do të jeni në gjendje të kuptoni përfitimet e çdo situate.

Peshqit - Sinqerisht, nuk ka njeri si ju, Peshqit. Dhe horoskopi i këtij viti po ju mëson të dyfishoni këtë pa u frenuar. Marsi mund të jetë një muaj i vështirë, dhe e njëjta gjë për tetorin. Por qëndroni te vlerat tuaja, nderoni emocionet tuaja dhe mos kini frikë të shprehni veten dhe të gjitha ndjenjat tuaja të shumta. Është koha që njerëzit të njohin ju të vërtetën. Do t'ju duhet të lejoni që ëndrrat tuaja t'ju udhëheqin drejt sigurisë financiare. Është në rregull të jesh nervoz për të shkuar pas asaj që dëshiron. Një fillim paqësor i një viti të ri fillon të ndryshojë më 26 mars, kur do të jeni pak më të frymëzuar për të tu shfaqur më shumë. Mbillni farat tuaja tani që të mund të korrni gjatë fillimit të verës. Më 1 korrik, jini gati për të marrë pjesë në disa biseda sqaruese - por mos u shqetësoni, nuk është asgjë e keqe! Kjo është një kohë për ju që të thoni mendimin tuaj, veçanërisht nëse po i tregoni dikujt se sa shumë ju pëlqen. Ndërsa vera po mbaron, merrni kohë për të reflektuar mbi gjithçka që ndodhi. Nëse keni respektuar dëshirat dhe kufijtë tuaj, atëherë ka të ngjarë të jeni në krye të botës!

Burimi: Cosmopolitan. Përshtati: Xing.al